O nas

Pod Lipą Sycynnoclegi Sycynkwatery                                                                                                                                                              logo wlkpNetObjects Fusion Essentials   lgd    czapka_2      logo_zagroda_mala

Gospodarstwo Agroturystyczne „Sycyn pod Lipą” to miejsce w którym  zgromadziliśmy wiele maszyn i sprzętów z ubiegłych stuleci, które służyły w przeszłości swoim właścicielom po to, by dziś służyły potomności do celów edukacyjnych.

Dzięki naszej pasji można je nie tylko obejrzeć, ale również zaznajomić się także  z ich działaniem. Odtworzyliśmy również tradycyjny sposób wypiekania chleba w piecu chlebowym opalanym drewnem. Poznać tu można tajniki wypieku chleba w stylu ” Od Ziarenka Do Bochenka ” i własnoręcznie wyrobić ciasto które po upieczeniu  zabiera się ze sobą. W roku 2014 chleb sycyński zajał III miejsce w konkursie ” Kulinarne Rarytasy Wielkopolskiej Agroturystyki” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego  i w tym roku  przyjęto gospodarstwo do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski. W roku 2015 gospodarstwo przyjęto w poczet gospodarstw edukacyjnych do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych i ma ono w swoim programie dla szkol, przedszkoli i innych grup zorganizowanych dwa rodzaje warsztatów, jeden wyżej wymieniony „ Od ziarenka do bochenka ” a  drugi to  „ Jak drzewiej bywało ” pokazy z życia codziennego naszych przodków przy użyciu ich sprzętów            i maszyn,  z karmieniem zwierząt gospodarskich włącznie. Jedną z atrakcji jest dojenie kozy.

Gospodarstwo Agroturystyczne Sycyn pod Lipą jest więc miejscem w którym odbywają się ciekawe lekcje historii. Stąd tez można wybrać się na pieszą wędrówkę po pobliskim Rezerwacie Dołęga, w którym rośnie rzadka odmiana Skrzypu Olbrzymiego. Okoliczne lasy obfitują w w wiele odmian dzikiej zwierzyny m.in. jelenie, sarny, dziki, lisy etc.We wrześniu jelenie odbywają swoje Rykowisko a ich ryki rozbrzmiewają prawie miesiąc całymi nocami. Najlepszy to czas na kiełbaskę z ogniska i łyczek dobrej nalewki. Okolica sycyńskich bagien jest siedliskiem wielu rodzajów ptactwa m.in. żurawie, bociany, łabędzie, kaczki, sójki i inne, a dzięcioł Teofil ulokował swoją  kuźnię na naszej flagowej lipie. Przy odrobinie szczęścia napotkać można po drodze czubatego Dudka a czasem szybującego w przestworzach Orla Bielika.

Do dyspozycji gości posiadamy trzy pokoje z łazienką, łącznie 8 miejsc noclegowych, cena w zależności od długości pobytu. Udostępniamy teren do organizacji imprez okolicznościowych, lub organizujemy takowe na zlecenie. Pod dachem pomieścimy +/- 50 osób. Gościom oferujemy miejsce na ognisko, grill, smoker ( mobilna wędzarnia ) i kuchnia polowa.

Chętnie udzielimy więcej informacji telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy serdecznie

Reklamy

3 uwagi do wpisu “O nas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s